TARSUS TİCARET BORSASI YÖNETİMİNDEN TARSUS BELEDİYESİNE ZİYARET « Flash Haber Tarsus

17 Haziran 2024 - 18:00

TARSUS TİCARET BORSASI YÖNETİMİNDEN TARSUS BELEDİYESİNE ZİYARET

TARSUS TİCARET BORSASI YÖNETİMİNDEN TARSUS BELEDİYESİNE ZİYARET
Son Güncelleme :

07 Nisan 2023 - 11:53

59 views

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer, Başkan yardımcısı Kemal Süheyl Batmaz , yönetim kurulu üyeleri Yücel Gürbüz, Mustafa Teke ve Ayhan Bayram Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Ziyarette, iş birliği çalışmalarına vurgu yapıldı. Tarsus’un yöresel ürün çeşitliliğinin neler olduğu , hangi alanlarda yapılan tarımdan verimli ürünler elde edilebilir, seracılık konusu, kurutulmuş meyve alanlarında atılabilecek adımlar , yöre insanın ekonomisini desteklemek amacıyla Pazar oluşturulması konuları yapılan ziyaretin ana konuları oldu.

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve Tarsus Ticaret Borsasın kent için önemli bir kurum olduğunu belirterek “Borsamız ile ekonomik ve sosyal alanlarda ortak projeler hazırlayıp kentimize büyük faydalar sağlayabiliriz.” dedi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer, “Tarsus Belediyesi’ne kapılarımız sonuna kadar açık. Belediyemizin yaptığı tarımsal projelere katkı sunmak isteriz. Ülkemiz büyük bir tarım potansiyeline sahip. Kurum olarak doğru yapılan her işin yanındayız” dedi.

Çiftçinin kalkınması, tarımsal ürünlerin işlenmesi, katma değerinin yükseltilmesinin önemli olduğuna değinilen ziyarette; iyi, doğru, bilinçli tarım adına yapılacak projelerde stratejik ortaklık ve iş birliği çerçevesinde bilimsel verilerle doğru ürün, doğru üretim yapılmasının da önemi vurgulandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.