SÖYLEMEZ, “BUGÜN HER ALANDA KADININ ADI VARSA AK PARTİ SAYESİNDEDİR” « Flash Haber Tarsus

16 Temmuz 2024 - 23:34

SÖYLEMEZ, “BUGÜN HER ALANDA KADININ ADI VARSA AK PARTİ SAYESİNDEDİR”

SÖYLEMEZ, “BUGÜN HER ALANDA KADININ ADI VARSA AK PARTİ SAYESİNDEDİR”
Son Güncelleme :

28 Nisan 2023 - 9:23

82 views

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı yörük kızı Avukat Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına Mezitli ilçesinde devam etti. Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim gören kursiyer kadınlarla bir araya gelen Söylemez, AK Parti hükümetinin kadınlara pozitif ayrımcılık sağladığının altını çizerek “21 yılda inşa ettiğimiz tüm eserlerimizi kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bugün her alanda kadının adı güçlü şekilde varsa AK Parti sayesindedir.” dedi.

28. dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı yörük kızı Avukat Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde devam etti. Her gittiği yerde sevgiyle kucaklanan yörük kızı Söylemez, Mezitli’de ziyaretlerine AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret ederek başladı. İlçe binasında Kadın Kolları Başkanı Rabia Asker ve ilçe yönetimiyle bir araya gelerek, ilçe teşkilatı tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Söylemez, ilçe teşkilat ziyaretinin ardından Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenerek Mersin’in Mezitli ilçesine yerleşen depremzede aileleri tek tek evlerinde ziyaret etti. Söylemez, daha sonra Mezitli’de bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Halk Eğitim merkezlerindeki kursiyerleri ziyaret etti.

“İNŞA ETTİĞİMİZ TÜM ESERLERİMİZİ KADINLARIMIZLA BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK”

El emeği, göz nuru ürünlerin mimarı kadınlarla buluşan Söylemez, iş kurmak isteyen girişimci kadınlara devlet desteklerini anlattı. AK Parti hükümeti olarak her zaman kadın girişimciliğini ve kadınların iş hayatına katılımı konusunda birçok teşvik ve düzenlemeleri hayata geçirdiklerini anlatan Söylemez, “AK Parti her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık sağlamaktadır. Bizim inancımıza göre kadın ve erkek aynı özden yaratıldı. 21 yılda inşa ettiğimiz tüm eserlerimizi kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bugün her alanda kadının adı varsa AK Parti sayesindedir. Bu nedenle sizleri başarılı çalışmalarınızdan ötürü tebrik ediyorum. Her zaman yanınızda olacağımın sözünü veriyorum” dedi.

“21 YILDA YAPTIĞIMIZ PROJELERLE TÜRKİYE ŞAHLANDI”

AK Parti hükümetinin devasa projelere imza attığını belirten Söylemez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“21 yılda sizlerden aldığımız güçle sayısız hizmeti hayata geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız 21 yıla o kadar çok proje sığdırdı ki ülkemiz şahlandı. Türkiye Yüzyılında ülkemizin her alanında daha fazla hizmet vermek için yeni projeler hazırladık. Bu projelerimizle ülkemizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, ekonomimizi daha da güçlendirmek ve ülkemizi dünya sahnesinde daha güçlü bir konuma getirmek için gece gündüz sizlerin hizmetkarı olacağız. Eğitimde, sağlıkta, savunma sanayisinde, teknolojide, ekonomide, enerji sektöründe ve daha birçok alanda yapacağımız yeni yatırımlar sayesinde, ülkemizin geleceğini daha da parlak bir hale getireceğiz. Bizlere güvenin, sizlerin desteği ve dualarıyla Türkiye’mizi daha ileriye taşıyacağız.”

“TÜRKİYE’NİN SEÇİMLERİNE KİMLERİN MÜDAHALE ETTİĞİNİ VATANDAŞLARIMIZ İBRETLE İZLİYOR”

14 Mayıs seçimlerinin bir beka seçimi olduğunun altını çizen Söylemez, “Her yerde ifade ediyorum, gerçekten bu seçim çok önemli, Türkiye’nin bekası söz konusu. Şu anda Millet İttifakı denilen 7 birbirine benzemezin arkasında kimler var hepsini görüyoruz. Türkiye’nin seçimlerine kimlerin müdahale ettiğini vatandaşlarımız ibretle izliyor. Bir tarafta Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden çıkıyor, muhalefeti desteklediğini söylüyor. Bir tarafta Avrupa’nın bazı ülkeleri çıkıp demokrasi teraneleriyle muhalefeti desteklemek gerektiğini söylüyor. Bir tarafta terör örgütü çıkıp ateşkes ilan ediyor. Bir taraftan da cezaevindeki teröristler, 14 Mayıs’ta özgür olacaklarının naralarını atıyorlar. Bu seçim de, her şeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi üzerine kurgulayan, Türkiye düşmanı ne kadar oluşum varsa hepsinden destek alan, Kandil’in yanında durduğu bir oluşuma karşı verilecek Türkiye’nin istiklal ve istikbal seçimidir.” şeklinde konuştu.

“MİLLİ BİR ANLAYIŞLA AK PARTİ HEPSİNİ SANDIĞA GÖMECEK”

“Millet İttifakı koltuk için terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıyla aynı masaya oturdu” diyen Söylemez, “Bir tarafta Türkiye’ye devasa hizmetler yapmış AK Parti var; milletin gönlünde taht kurmuş Cumhurbaşkanı’mız var. Diğer tarafta ise zoraki olarak AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak için bir araya gelmiş 7’li masa var. Dağdaki PKK teröristleri ile iş birliği yapan, kendi masasını yönetemeyenlerin, ülkeyi yönetmeye imkanları yoktur. Bu seçim bir koltuk için terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıyla aynı masaya oturanlar ile ülkenin bütünlüğünü korumak için terörü ülkemizde yok seviyesine indirenlerin seçimi olacak. Bunların topunu milli bir şahlanışla, Türkiye Yüzyılında inşallah milletimiz sandığa gömecektir. Ben 14 Mayıs’ta ülkemizin bekası için Sayın Cumhurbaşkanımız ve kendim için çok güçlü bir destek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.