GÜLTAK; “TEKSTİL KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ” « Flash Haber Tarsus

17 Haziran 2024 - 16:52

GÜLTAK; “TEKSTİL KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

GÜLTAK; “TEKSTİL KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2023 - 14:45

51 views

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği yönetimi ve esnafı ile bir araya gelen Başkan Gültak, Mersin’de “Tekstil Kent Projesini” hayata geçirmek istediklerini ifade ederek; “Üzerinde çalıştığımız bir yer var, projesi de hazır. Esnaflarımızdan sabretmelerini, sadece bize biraz daha zaman vermelerini istiyoruz” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, halk buluşmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Gültak, beraberinde Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni, Sanayi Sitesi Yönetimi ile Marangozcular Sitesi yönetimi ve esnafını ziyaret etti. Ziyaretlere; AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Meclis üyeleri ile AK Parti Mersin İl ve İlçe yöneticileri de eşlik etti. Başkan Gültak ve beraberindeki kalabalık heyet, geçen günlerde Marangozcular Sitesi’nde bulunan bir mobilya fabrikasında çıkan ve biri itfaiye eri 4 vatandaşın yaşamını yitirmesine yol açan yangında büyük zarara uğrayan işyerini de inceledi, bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti. Siteler Mahallesi Akdeniz Caddesi ile 160. Cadde üzerinde faaliyet gösteren esnaf ile Gündoğdu Mahallesi Köprü Pazar Sokağı üzerinde kurulan pazaryerini gezen Başkan Gültak, alışverişe çıkan mahalle sakinleri ve satış yapan esnafla sohbet etti, taleplerini dinledi.

ESKİ BAKAN ÇAĞLAYAN İLE BİRLİKTE DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, gün içinde; Eski Ekonomi Bakanı ve 24. Dönem Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan ile birlikte Akdeniz ilçesi sınırlarında konaklayan ve ihtiyaçları Akdeniz Belediyesi tarafından karşılanan depremzede ailelerle de bir araya gelerek sohbet etti. Mersin Tekstil Üreticileri Derneği (METÜD) yönetimini de ziyaret eden Başkan Gültak ve beraberindeki heyet, tekstilci iş insanları ile bir araya gelerek taleplerini dinledi.

GÜLTAK; “5 BİNLİKLERE UYGUN BİNLİKLER YAPACAĞIZ”

METÜD ziyaretinde söz alan Başkan Mustafa Gültak, yaklaşık 20 yıl boyunca tarım görüşü gelmeyen Mersin’de, yerel seçimleri kazandıktan sonra uzun uğraşlar sonucunda bu görüşün 2021 yılı Ocak ayında geldiğini hatırlattı. Başkan Gültak, “Üzerinden 2 yıl 3 ay geçti. Bana 5 binlikler geleli de daha 1-2 ay oldu. Ben de yakında ihaleye çıkıyorum, 5 binliklere uygun binlikler yapacağım. Bu da yaklaşık 1 yıl sürer. Tabi bu süre de benden kaynaklı değil. Hal’den Huzurkent’e kadar 2 bin hektarın üzerinde bir arazi var. Bunları etap etap yapmak zorundayız” dedi.

“TEKSTİL KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Başkan Gültak, Mersin’de Tekstil Kent projesini hayata geçirmek istediklerinin de altını çizerek, şöyle konuştu; “Çalıştığımız bir yer var, projeleri de hazır. Ama biraz zaman istiyoruz. Önce bu seçimi atlatmalıyız. Sonra da benim seçimim var, 8-9 ay sonra. Ondan sonra o yeri aktif hale getiririz. Çünkü kentsel dönüşümle bu tür yerler açabiliyoruz. Tekstil kent projesi hedefimizde kesinlikle var. Bu işin içerisine TOKİ’yi de katacağız ki bunun görüşmelerini de yaptık. Ama biraz sabredin ve bize güvenin. Bugüne kadar biz ne söz verdiysek yerine getirdik. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

ÇAĞLAYAN; “ESNAF ODALARI BÜYÜMEYE HAZIR FİDANLARDIR”

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da buluşmada yaptığı konuşmada, kendini misafir olarak değil ev sahibi olarak niteledi; “Bakan olduğum zamanlarda da vaktimin çoğunu esnaf odalarımıza ayırdım. Çünkü esnaf odaları fidanlıktır. O fidanlık büyür; KOBİ olur, büyük sanayi olur” dedi. Konfeksiyon sektörünü de iyi tanıdığını kaydeden Zafer Çağlayan; “Türkiye’nin gerek tekstil, gerek konfeksiyonda sektörlerin birçoğunu bilirim. Hem sanayi hem devlet hem de ekonomi bakanlığımda, ihracatın da dümenine geçtiğimde gördüm ki lokomotif tekstil konfeksiyon sektörü. Bu sektör, sadece ihracat, üretim, yatırım değil, ayrıca istihdam da demek” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.