MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HUZUREVİ PERSONELLERİNE EĞİTİM DÜZENLEDİ « Flash Haber Tarsus

29 Eylül 2023 - 16:48

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HUZUREVİ PERSONELLERİNE EĞİTİM DÜZENLEDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HUZUREVİ PERSONELLERİNE EĞİTİM DÜZENLEDİ
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2023 - 10:26

25 views

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi’nde görev yapan yaşlı bakım personeline yönelik, huzurevi sakinlerine sundukları hizmet kalitesini artırmaları amacıyla eğitim başlatıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi personellerine yönelik ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi verilmeye başlandı. 3 hafta sürecek olan eğitimde, uzmanlar tarafından yaşlı sağlığı, psikolojisi, yaşlılarla iletişim konularında detaylı bilgi verilecek.  

TANRIVERDİ: “FAYDALI BİR EĞİTİM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığında Gerontolog olarak görev yapan Cihan Tanrıverdi, yapılan eğitimle personellere büyük fayda sağlayacaklarını belirterek, “Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi personellerine yönelik bir eğitim başlattık. Üç hafta sürecek olan eğitimimizi haftada bir gün 3’er saat olarak planladık. Eğitimimizde; yaşlılık psikolojisi, yaşlılarla iletişim, yaşlılık hastalıkları ve artan yaşla birlikte meydana gelen mental ve fiziksel değişimlerden bahsedeceğiz. Faydalı bir eğitim olacağını düşünüyorum” dedi.

KUBAT: “YAŞLI BAKIM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ORTAKLAŞA BİR EĞİTİM PLANLADIK”

Eğitimin gerçekleştiği Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat ise, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaşlı bakım kalitesini artırmak, hizmet standardımızı yükseltmek için, personelin bu konudaki yeni gelişmeleri izleyebilmesi açısından ortaklaşa böyle bir eğitim planladık” diyerek, Büyükşehir’e eğitimi gerçekleştirdiği için teşekkürlerini iletti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.