SÖYLEMEZ, “YÖRÜKLERDEN ASLA VATAN HAİNİ OLMAZ” « Flash Haber Tarsus

14 Temmuz 2024 - 20:05

SÖYLEMEZ, “YÖRÜKLERDEN ASLA VATAN HAİNİ OLMAZ”

SÖYLEMEZ, “YÖRÜKLERDEN ASLA VATAN HAİNİ OLMAZ”
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2023 - 18:46

88 views

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı yörük evladı Sibel Söylemez, Çamlıyayla’dan vatandaşlara seslenerek, “Yörüklerden avukat olur, hakim olur, savcı olur, doktor olur, siyasetçi olur ama yörüklerden asla vatan haini olmaz. Yörükler vatan hainleriyle iş birlikleri yapanlara karşı Cumhur’un yanında nasıl güçlü durduğunu 14 Mayıs’ta sandıkları patlatarak gösterecek, Evelallah” dedi.

Seçim çalışmalarına Çamlıyayla ilçesinde devam eden AK Parti Mersin 3.sıra Milletvekili Adayı Avukat Havva Sibel Söylemez, esnaf ve vatandaşlarla buluşup, kucaklaştı. Hasbihal edip, taleplerini yerinde dinleyen Söylemez, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kendisi için Çamlıyayla sakinlerinden güçlü destek istedi. Söylemez daha sonra, Hazine ve Maliye Bakanı, Mersin Milletvekili 1.sıra Adayı Doç. Dr. Nureddin Nebati’nin eşi Özlem Nebati ile AK Parti Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Mavioğlu ve il ve Çamlıyayla kadın kolları teşkilatı iş birliğinde ilçede düzenlenen “Sıkma Şenliği’ne katıldı. Şenlikte, Bakan Eşi Özlem Nebati ile birlikte sıkma açan, el emeği göz nuru iğne oyasından hazırlanan ürünlerini sergileyen kadınlarla hasbihal edip, emekleri için teşekkür edip, hayırlı işler diledi. Daha sonra oklavayı eline alıp Bakan Eşi Özlem Nebati ile birlikte sıkma açan Söylemez, açtığı sıkmaları festivale katılan davetlilere ikram etti.

Festivalin açılışında konuşan Milletvekili Adayı Söylemez,  şunları söyledi: 

“AK Parti Hükümeti olarak kadınların toplumumuzun en önemli değeri olduğu bilincindeyiz. Tarih boyunca tüm kahramanların arkasında çocuklarına yön veren, onları düzgün yetiştiren anneler vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti hükümeti olarak, nüfusumuzun yüzde 50’sini oluşturan kadınlarımızın güçlenmesi için canla başla çalışıyoruz. AK Parti hükümeti olarak, 21 yıldır kadınlarımıza pozitif ayrımcılık sağlıyoruz. Bugün gelinen noktada kadınlarımızın ülkemizin doğusundan batısına her noktasında çalışan, özgür, kendi ayakları üzerinde durabilen, ev ekonomisine katkı sağlayabilen birer güçlü bireyler haline geldiğini görmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kadın olarak beni seçilebilecek yerden 3. sıra Milletvekili Adayı olarak Mersin’e göndermesinden hükümetimizin kadınlara sağladığı pozitif ayrımcılık sözde değil, özde olduğunun en büyük göstergelerinden biridir.

Gelecekte de yeni nesillerimizin sağlıklı şekilde yetişmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Siz değerli kadınlarımızın desteğiyle, daha güzel bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğimize inanıyorum. Bu nedenle şimdi bizlere düşen kadınlar olarak çok çalışıp 14 Mayıs gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçmektir.

“ÜLKEMİN DÖRT BUCAĞINA AYRIM GÖZETMEKSİZİN HİZMET ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerim; Türkiye’nin geleceği sizlerin elinde. Milli olmayan bir Millet İttifakı var karşımızda. PKK’nın siyasi uzantılarının, FETÖ’nün, emperyalist güçlerinde desteğini arkalarına alarak, 21 yılda inşaa ettiğimiz Güçlü Türkiye’yi ve kazanımlarını ortadan kaldırmak istiyorlar. Yüzyılın seçimi işte tam olarak bu yüzden çok önemli. Bizler vatanını, milletini, bayrağını seven, kutsal değerlerine sahip çıkan bir iradeyle bugüne kadar bu ülkeyi yönettik. Bundan sonra da şüphemiz yoktur ki, Mersin’den Ardahan’a, Sivas’tan Erzurum’a, Hakkari’den İzmir’e kadar memleketimizin her köşesine sahip çıkacağız, dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebine bakmadan hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

“ÇAMLIYAYLA CUMHUR’UN YANINDA NASIL GÜÇLÜ DURDUĞUNU SANDIKLARI PATLARAK GÖSTECEK”

Son Çamlıyayla’da yörük kardeşlerimle kucaklaşırken sözlerimi şöyle sonlandırmak istiyorum; Yörüklerden avukat olur, hakim olur, savcı olur, doktor olur, siyasetçi olur ama yörüklerden asla vatan haini olmaz. Yörükler vatan hainleriyle iş birlikleri yapanlara karşı Cumhur’un yanında nasıl güçlü durduğunu 14 Mayıs’ta sandıkları patlatarak gösterecek, Evelallah.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.