BAŞKAN SEÇER ADANA MİTİNGİ’NE KATILDI « Flash Haber Tarsus

17 Haziran 2024 - 17:27

BAŞKAN SEÇER ADANA MİTİNGİ’NE KATILDI

BAŞKAN SEÇER ADANA MİTİNGİ’NE KATILDI
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2023 - 19:00

58 views

Başkan Vahap Seçer; 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in katılımlarıyla düzenlenen ‘Adana Mitingi’ne katılım sağladı. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer; Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda, 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in katılımlarıyla düzenlenen ‘Adana Mitingi’ne katılım sağladı. 

Konuşmasına “Adana değişime, dönüşüme hazır mı? Alın terinin hakkını vermeye hazır mı? Siz hazırsanız ben de hazırım. Beraber yol yürüyeceğiz” diyerek başlayan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs sonrasında siyaseti 180 derece değiştireceklerini ve yandaştan değil vatandaştan yana hizmet vereceklerini söyledi.

“YOLSUZLUK YAPANLARIN DA BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM”

Konuşmasında sık sık gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Gençler size sözüm var, Cumhurbaşkanı olduğumda en rahat benim aleyhimde tweet atabilirsiniz, en rahat beni eleştirebilirsiniz. Size demokrasiyi, özgürlüğü, ekmeği, aşı, işi getireceğim. Yolsuzluk yapanların da burnundan fitil fitil getireceğim” dedi.

“KİM KUL HAKKI YEDİYSE HESABINI VERECEKTİR”

Emeklilere bayramlarda asgari ücret tutarında ikramiye vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, hiçbir çocuğunda yatağa aç girmesine müsaade etmeyeceklerini kaydetti. Herkesin huzur içinde yaşadığı bir Türkiye’yi inşa edeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu “Ben bütün mütedeyyin kardeşlerime seslenmek isterim. Kul hakkı yemek en büyük günahsa, en büyük günaha ortak olma kardeşim. Elini vicdanına koy, ona göre kullan oyunu. Yeter artık, yiye yiye bitiremediler. Kim kul hakkı yediyse hesabını verecektir” diye konuştu. 

Kendisinin Cumhurbaşkanı olmasını istemeyen 2 zümreden birisinin 5’li çete olduğunu belirten Kılıçdaroğlu “İster 5’li çete olun ister 55’li çete. Kim kul hakkı yediyse hepsinin hesabını soracağım. Ben sırtımı asla oraya dayamadım. Benim güvendiğim halk var. Beni istemeyen ikinci grup uyuşturucu baronları. Köklerini kazıyacağım” ifadelerini kullandı.

AKŞENER: “BÖYLE BİR HARAMİ DÜZENİ 14 MAYIS’TA, HELAL OYLARIMIZLA EMEKLİ EDECEK MİYİZ?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yıllardır siyasetin içerisinde olduğunu belirterek, kadınlara, gençlere ve millete bu kadar kötü bir dille konuşan zihniyete şahit olmadığını söyledi. Akşener, “Bir an evvel, 14 Mayıs akşamı 1. turda bu işi bitirmeliyiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Recep Bey ve arkadaşlarını da emekli ediyoruz. Türkiye’nin böyle bir rezil dili taşıması mümkün değil. Demokrasi için, Yargı’nın bağımsızlığı için, haksızlığa sebep olan, harama el uzatanların bu ülkenin yönetiminden gitmesi için 14 Mayıs’ta, 1. turda hem Cumhurbaşkanlığı’nı hem de Meclis’i almak durumundayız” ifadelerine yer verdi. 

Erzurum’da, İmamoğlu’na yapılan saldırıya ilişkin de konuşan Akşener, “Erzurumlu kardeşlerimi, dadaşları çok üzen; Atatürk’ün şehri Erzurum’da Sayın Ekrem İmamoğlu’na yapılan o taşlama, linç etme ve provokasyonun karşısında bu ülkenin Cumhurbaşkanı, bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapmış bir şahıs, eğer kalkıp da Ekrem İmamoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni suçluyorsa, artık kelimeler bitmiştir. 14 Mayıs’ta bu işi kaybettiğini anlayıp, artık son olarak işi zorbalığa vurmuş demektir. Yani seçimi kaybettiklerini gördüler. Böyle bir harami düzeni, böyle bir haram düzeninin, böyle bir düzenbaz düzeni 14 Mayıs’ta, helal oylarımızla emekli edecek miyiz?” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.