KIRATLI, “MESELE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ DEĞİL, MESELE VATANA SAHİP ÇIKMA MESELESİ” « Flash Haber Tarsus

17 Temmuz 2024 - 16:04

KIRATLI, “MESELE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ DEĞİL, MESELE VATANA SAHİP ÇIKMA MESELESİ”

KIRATLI, “MESELE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ DEĞİL, MESELE VATANA SAHİP ÇIKMA MESELESİ”
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2023 - 15:36

51 views

14 Mayıs seçimleri öncesi ülke içinden ve dışından kara propaganda yürütülmesinin yanında, millet ittifakının bunların bir parçası olduğunu belirten AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, “Bu ittifak, ‘Cumhuriyetle hesaplaşacağız, cezaevlerinin kapılarını kıracağız’ diyenlerle birlikte yol yürüyor. Bu ittifak, ‘Selo’ya özgürlük, Apo’ya özgürlük’ diyenlerle birlikte yol yürüyor. Bu ittifak, ülkenin dış dünyadaki kazanımlarından vazgeçme pazarlığı yapıyor. O yüzden, 14 Mayıs’taki seçimlerde mesele Cumhurbaşkanını seçmek değil. Mesele; Cumhuriyete, vatana, bayrağa, iç ve dış kazanımlara sahip çıkmak” dedi.

Seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına hız katan 28. Dönem AK parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, 7’li masa üzerinde eleştirilerine devam etti. Toroslar ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunan, köy ve mahalle toplantıları ile gençlik buluşmasına katılan Kıratlı, gittiği her yerde kalabalık ve coşkulu halk topluluğu ile karşılaştı. Sabahın erken saatinde Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu ve parti teşkilat üyeleriyle buluşan Kıratlı, daha sonra Bekir Topçu, eski ilçe başkanı Onur Ünlü, Toroslar Kadın Kolları Başkanı Nalan Erden, Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yeni, meclis üyeleri Fatma Özer, Muhammet Koç, Cesim Arslan, Celal Ata, il yöneticileri Seyfettin Bozlar, Mehmet Koto, ilçe yöneticileri Murat Çiftçi, Mecit Karakaş, Samet Akdağ, Ali Aşık, Hacı Murat Yetim ve Mehmet Kayacık ile ilk olarak Mersin markası olan 20 ülkeye ihracat gerçekleştiren Jameson firmasını ziyaret ederek, firma sahibi Hamit Doğan ile görüştü, tüm çalışanlarla tek tek el sıkıştı. Ardından 200 kişiyi istihdam eden yine Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya ihracat yapan Retro Tekstil firmasını ziyaret edip, Oryap Ahşap A.Ş’de temaslarını sürdürdü, ardından da kırsal mahallelere gitti.

MERSİN’İ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

İlk olarak Musalı Mahallesine giden Ali Kıratlı; daha sonra Çelebili, Arpaçsakarlar ve Kaşlı Mahallelerine gitti. Kırsal mahalle ziyaretlerinin ardından, Osmaniye’de iki taziye ziyareti gerçekleştiren Kıratlı, yine Osmaniye’de ev, Portakal Mahallesinde ise mahalle toplantılarına katılarak, hemşehrilerine hitap etti. Son olarak ise AK Parti Toroslar Gençlik Kollarının organizasyonu ile Karadenizliler Gençlik Buluşması etkinliğine katıldı.

“KİMSE KİMSEYE DURDUK YERE 300 MİLYAR DOLAR VERMEZ”

Halka hitaplarında, 14 Mayıs’taki seçimlerin Cumhurbaşkanını seçme seçiminden daha farklı bir anlamı olduğuna vurgu yapan AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu çıkıyor, ‘300 milyar dolar buldum’ diyor. Nereden buldu? İngiltere’den, İsrail’den, Amerika’dan, oradan, buradan… Yani, bu ülkenin başında Recep Tayyip Erdoğan’ı istemeyenlerden buldu. O parayı Cumhurbaşkanımız istese 3 saatte bulur ama nasıl? Doğal kaynaklarımızı çıkarmaktan vazgeçersek bulur. Suriye’deki çizdiğimiz sınırdan, orada terörle mücadelemizden vazgeçer, Kürdistan’ın kurulmasına ses çıkarmazsak bulur. Balkanlardan, Libya’dan; tüm mazlumların üzerinden elimizi çekersek bulur. Yani kimse kimseye durduk yere para vermez. Hele 300 milyar doları hiç vermez. İllaki bir karşılığı olur.

“MİTİNGLERDE ANLAŞMANIN DETAYLARINI GÖRÜYORUZ”

Bugün, ‘sırtımızı Kandil’e yasladık’ diyenler; (ki, biz şimdi oraya dört duvar ördük, gitsinler o duvara yaslansınlar yaslanabiliyorlarsa…) bugün, ‘yüz yıllık Cumhuriyetle hesaplaşacağız, cezaevlerinin kapılarını kıracağız, arkadaşlarımızı çıkartacağız’ diyorlar. Daha da ileri gidiyorlar, ‘Selahattin Demirtaş’ı çıkartacağız’ diyorlar. Çok daha ileri gidiyorlar; bu memlekette benim askerimin, polisimin, jandarmamın, öğretmenimin, doktorumun, sivil vatandaşımın, kundakta ve doğmamış bebelerimin elinde kanı olan ‘Apo’yu çıkartacağız’ diyorlar. Ve biliyor musunuz? Şimdilerde bunları Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Meral Akşener’in, Ekrem İmamoğlu’nun mitinglerinde söylüyorlar. İmamoğlu çıkıyor ne diyor? ‘Tamam yahu anlaştık artık ama burada bizi zor durumda da bırakmayın’ diyor. Artık her şey açık ortada.

“MİLLET İTTİFAKI TÜM BUNLARIN BİR PARÇASI”

Dolayısıyla 14 Mayıs seçimleri öncesinde dışarıdan ve içeriden bir kara propaganda yürütülmekte. Milletin değerlerinden uzak, vatanı umursamayan millet ittifakı, ne yazık ki bunların bir parçası. Bu ittifak; ‘Cumhuriyetle hesaplaşacağız, cezaevlerinin kapılarını kıracağız’ diyenlerle birlikte yol yürüyor. Bu ittifak, ‘Selo’ya özgürlük, Apo’ya özgürlük’ diyenlerle birlikte yol yürüyor. Bu ittifak, ülkenin dış dünyadaki kazanımlarından vazgeçme pazarlığı yapıyor. O yüzden, 14 Mayıs’taki seçimlerde mesele Cumhurbaşkanını seçmek değil. Mesele; Cumhuriyete, vatana, bayrağa, iç ve dış kazanımlara sahip çıkmak.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.