SÖYLEMEZ: “BU SEÇİM KANDİLİN TERÖRİSTLERİ İLE ÇANAKKALE’NİN YİĞİTLERİNİN SEÇİMİ OLACAK” « Flash Haber Tarsus

18 Haziran 2024 - 06:07

SÖYLEMEZ: “BU SEÇİM KANDİLİN TERÖRİSTLERİ İLE ÇANAKKALE’NİN YİĞİTLERİNİN SEÇİMİ OLACAK”

SÖYLEMEZ: “BU SEÇİM KANDİLİN TERÖRİSTLERİ İLE ÇANAKKALE’NİN YİĞİTLERİNİN SEÇİMİ OLACAK”
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2023 - 15:40

143 views

28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Av. Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmaları kapsamında Erdemli’de vatandaşlarla ve esnafla buluştu. 14 Mayıs seçimlerinin ülkenin geleceği ile ilgili çok önemli bir seçim olduğunu vurgulayan Söylemez, “Bu seçim kandilin teröristleri ile Çanakkale’nin yiğitlerinin seçimi olacak” dedi.

AK Parti Milletvekili Adayı, Yörük kızı Av. Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdar Kaya ile ilçe teşkilatı ve vatandaşlar tarafından seçim bürosunun önünde şarkılarla ve çiçeklerle karşılanan Söylemez, gün boyunca esnaf ve vatandaşlarla biraraya gelerek onların taleplerini dinledi.


“ÜLKEMİZİ TERÖRİSTLERİN UZANTILARINA TESLİM EDEMEYİZ”
Erdemli’den vatandaşlara seslenerek, 14 Mayıs seçimlerin önemine işaret eden Söylemez, “6’lı masa Kandil’deki terörist başı ile beraber hareket ediyor. Biz ülkemizi bu teröristlere, bunların uzantılarına teslim edebilir miyiz? Bu seçim kandilin teröristleri ile Çanakkale’nin yiğitlerinin seçimi olacak” dedi. 15 Mayıs sabahı Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmeye başlayacaklarını vurgulayan Söylemez, “Bildiğiniz gibi AK Parti, Türkiye’nin son yıllardaki en büyük değişim hareketidir. Bizler, ülkemizin sorunlarını çözmek, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve Türkiye’nin dünya sahnesinde etkin bir rol oynamasını sağlamak için yola çıkmıştık. Bugün ise, Türkiye’nin gerçekleştirdiği büyük başarılarla dolu bir dönemi geride bırakıyoruz. 15 Mayıs sabahı sizlerle birlikte yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuk, Türkiye’nin daha güçlü, daha büyük ve daha adaletli bir ülke olma yolculuğudur. Bu yolculukta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yürüyeceğiz ve Türkiye’nin geleceği için omuz omuza mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.


“MERSİN’E 21 YILDA 98 MİLYAR LİRA KAMU YATIRIMI YAPTIK”
Mersin’e son 21 yılda 98 milyar lira kamu yatırımı yaptıklarını hatırlatan Söylemez, “Eğitimde 5 bin 963 yeni derslik inşa ettik. Şehrimize ikinci devlet üniversitemizi kurduk. Gençlik ve sporda 13 bin 300 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık, 62 spor tesisi inşa ettik. Sosyal yardımlarda Mersinli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı 12 milyar liralık kaynakla destekledik. Sağlıkta yaklaşık 3 bin yataklı 17 hastane ile birlikte 49 sağlık tesisi inşa ettik. Şehir hastanemizi Mersin’e kazandırdık. Mezitli’de de 150 yataklı devlet hastanesi yapıyoruz. Çevre ve şehircilikte TOKİ vasıtasıyla 5 bin 340 konut yaptık. Şimdi de İlk Evimle 5 bin 100 konut daha inşa edecek, İlk İş Yerimle 300 işyeri yapacak, İlk Arsamla 7 bin alt yapılı arsa vereceğiz” diye konuştu.
Mersin ve Türkiye için yapacakları projelerden söz eden Söylemez, “Mersin’de 278 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol mesafesini toplamda 567 kilometreye çıkardık. Çalışmaları etap etap süren Mersin-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattını 2025 yılında hizmete sunuyoruz” dedi.

“GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”
AK Parti iktidarı döneminde, Türkiye’de birçok alanda devrim niteliğinde değişiklikler yapıldığını vurgulayan Söylemez, şu şekilde konuştu:
“Ancak, bizim hala yapacak çok işimiz var. Özellikle ekonomik olarak ülkemiz hala güçlü bir sınavdan geçiyor. Yeni bir atılım, yeni bir kararlılık ve yeni bir enerji ile Türkiye’nin ekonomik olarak daha güçlü bir ülke haline gelmesi için çalışacağız. İşsizliği azaltacak, yatırım ortamını iyileştirecek, üretime ve istihdama yönelik politikalarımızla ekonomimizi daha da ileri taşıyacağız.
AK Parti olarak bizler, güçlü Türkiye hedefimize ulaşabilmek için elimizden geleni yapacağız. Omuz omuza, birlikte çalışarak Türkiye’yi daha güçlü bir ülke haline getireceğiz. Yiğit ve bir arada olan halkımızın desteği ile vicdanların ferahladığı, güzel geleceğimiz için var gücümüzle çalışacağız.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.