BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ANNELER GÜNÜ KUTLANDI « Flash Haber Tarsus

18 Haziran 2024 - 05:46

BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ANNELER GÜNÜ KUTLANDI

BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ANNELER GÜNÜ KUTLANDI
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2023 - 19:58

36 views

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Çocuk Gelişim Merkezleri’nde, Anneler Günü’ne özel etkinlikler gerçekleştirildi. Adile Teyze, Münir Özkul, Begonvil ve Halkkent Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, anneleri için hediyeler hazırladı ve gösteri yaptılar. Etkinlikte ayrıca, anneler için “İyi Hissetme Atölyesi” kapsamında mandala çalışması gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Gelişim Merkezleri’nde, Anneler Günü’ne özel etkinlikler gerçekleştirildi. Adile Teyze, Münir Özkul, Begonvil ve Halkkent Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, anneleri için hediyeler hazırladı ve gösteri yaptılar.

Etkinlikte ayrıca, anneler için “İyi Hissetme Atölyesi” kapsamında mandala çalışması gerçekleştirildi. Atölyede anneler kendilerine zaman ayırırken, eğitmen eşliğinde mandala yaptı.

TANIŞIK: “ANNELERİMİZ ZAMAN ZAMAN DESTEĞE İHTİYAÇ DUYMAKTALAR”

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Koordinatörü Özlem Tanışık, “4 çocuk gelişim merkezimizde annelerimiz için, periyodik aralıklarla ‘İyi Hissetme Atölyesi’ gerçekleştireceğiz. Çocuklarımızı yetiştiren annelerimiz ebeveynlik yolculuğunda, zaman zaman desteğe ihtiyaç duymaktalar ve biz bu desteği çocuk merkezlerinde danışmanlık hizmetiyle veriyoruz. Ama toplu halde bir mandala eğitmeni ile birlikte, anneleri kendi iç yolculuğuna davet ediyoruz ve ardından ebeveynlik yolculuklarına ışık tutmayı hedefliyoruz. Mandala atölyemizden sonra da, miniklerimizin anneleri için hazırladıkları şarkı seremonisi var. Onlar için kendi elleriyle minik hediyeler hazırladılar. Bu atölye çalışmalarını, diğer çocuk gelişim merkezlerimizde de sırasıyla gerçekleştireceğiz” dedi.

ANNELER ETKİNLİKTE KENDİLERİNE ZAMAN AYIRDI

Çocuklarının etkinlikteki faaliyetlerinin kendilerini duygulandırdığını ve etkinlikten çok memnun kaldığını söyleyen Havvanur Başkale, “Güzel bir Anneler Günü etkinliği gerçekleştirdik. Bir mandala çalışması yaptık. Çocuklarımızla beraber güzel vakit geçirdik. Bu şekilde Anneler Günü’nü kutladık. Çocuklar bizim için çizim ve güzel bir dans gösterisi yaptılar. Bizleri biraz duygulandırdılar. İnsan bazen ihtiyaç duyuyor bu tür şeylere” dedi. Büyükşehir’in çocuk gelişim merkezinden de çok memnun olduğunu ifade eden Başkale, “Buraya tavsiye üzerine gelmiştik. Yaklaşık 2 aydır geliyor kızımız. Hem O’na, hem de bize çok güzel şeyler katıyor” diye konuştu.

Çocuğu 2 senedir Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören Merve Yeşilot, mandala atölyesinin kendisine çok iyi geldiğini belirterek, “İçime bir dönüş sağladım. Hayatımı düşündüm ve şuna karar verdim; ben bir şeylerin düzenli olması, belirgin olması gerektiğini istiyorum. Bu beni mutlu ediyor, onu gördüm. Güzel bir atölyeydi” dedi. Çocuğunun, gösteri için günlerdir hazırlandığını söyleyen Yeşilot, çocuk gelişim merkezine başladığından beri çocuğunda iyi yönde gelişim gözlemlediğini belirterek, “Alya başladığında 3 yaşındaydı ve şu an 5 yaşında. Hem sosyal, hem de iletişim olarak gerçekten çok farklı, çok memnunuz” ifadelerine yer verdi.

Kızı Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezi’ne giden Sibel Sosa, “Mandala yapıyoruz, kendi içimizdekini dışa vurmamızı sağlıyor buradaki eğitmenlerimiz. Evde mandala yapıyordum, ama açılımını bu kadar bilmiyordum. Şu an olayın farkına vararak yapıyorum” dedi.

Rukiye Çelik Yılmaz ise, “Çok güzel bir atölye düzenlenmiş. Burada olduğum için mutluyum. İyi geldi bize. Çok memnunum. Çocuklarımızın ilk günden bu yana, inanılmaz bir şekilde ilerlediklerini düşünüyorum” diye konuştu.

Minik öğrencilerden Sevdenur İnceler, “Annelerimize sürpriz hazırladık. Dans ettik. Sevindiğiniz için hepimiz çok mutlu hissettik” derken, Mehmet Ali Birinci de duygularını, “Çok güzel şeyler yaptık. Resimden kalp yaptık. Annem görünce mutlu oldu. Şarkılar söyledik” şeklinde dile getirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.