TADER “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’’ MESAJI « Flash Haber Tarsus

29 Eylül 2023 - 16:05

TADER “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’’ MESAJI

TADER “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’’ MESAJI
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2023 - 16:19

71 views

Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
Semih Özsu mesajında;’’ 19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal’in Samsun’a ayak basmasıyla birlikte bir milletin kaderinin değiştiği, milli mücadele meşalesinin ateşlendiği ve Anadolu’da yeni bir Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı gündür.
Mustafa Kemal’in önderliğinde başlayan Millî Mücadele, Yüce Türk Milletinin vatan sevgisi, azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga, dalga yayılmış ve zaferle sonuçlanmıştır.
Atalarımız tarafından, özgürlük ve bağımsızlığımız için yakılan Millî mücadele meşalesi 104 yıldır daha da güçlenerek yanmaktadır. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyümesini ve daha güçlü bir devlet olabilmesini ancak Türk gençliğinin azim ve kararlılığı ile başarılabileceğine inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyeti koruma ve yaşatma görevini de yine çok inandığı ve güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ ün söylediği;’’ Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yüceltecek olan sizlersiniz’’ sözünü özümseyen, iyi anlayan Türk gençliği, her alanda daha güçlü ve büyük bir Türkiye için gösterdiği hedefler doğrultulunda var gücüyle çalışmaktadır.
Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor, Gençlerimizin ve yüce milletimizin ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum’’ dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.