BÜYÜKŞEHİR’İN MİNİKLERİ BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADI « Flash Haber Tarsus

17 Temmuz 2024 - 17:16

BÜYÜKŞEHİR’İN MİNİKLERİ BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADI

BÜYÜKŞEHİR’İN MİNİKLERİ BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADI
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2023 - 20:51

27 views

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Gelişim Merkezleri’ni, 19 Mayıs coşkusu sardı. Adile Teyze, Halkkent, Münir Özkul ve Begonvil Çocuk Gelişim Merkezleri’nde hafta boyunca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla etkinlikler gerçekleştiren minikler, hem şarkılar eşliğinde dans etti, hem de 19 Mayıs’ın önemini öğrendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı öncülüğünde düzenlenen kutlama programı kapsamında; Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi içerisinde yer alan Çocuk Gelişim Merkezi ile Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezi, Toptancı Hal Kompleksi’nde yer alan Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezi ve Tarsus’taki Begonvil Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören minikler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla şarkılar eşliğinde dans gösterileri gerçekleştirdi. 

Türk bayraklarıyla donatılan merkezlerde tüm yaş gruplarında hafta boyunca 19 Mayıs’ın önemi ile ilgili etkinlikler hazırlayan minikler, bayram coşkusunu tüm okullarda kutladılar. Minikler, ‘10.Yıl Marşı’ ve ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkıları eşliğinde de yürüyüş gerçekleştirdi. Türk Bayrağı ve günün anlamına ilişkin posterlerin önünde poz veren minikler, öğretmenlerinden de 19 Mayıs’ın önemini dinleyerek öğrendi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.