TOROSLAR’DA OKLAR, ATA’YA VEFA İÇİN ATILDI  « Flash Haber Tarsus

18 Haziran 2024 - 05:03

TOROSLAR’DA OKLAR, ATA’YA VEFA İÇİN ATILDI 

TOROSLAR’DA OKLAR, ATA’YA VEFA İÇİN ATILDI 
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2023 - 21:10

35 views

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesinin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde düzenlediği “Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası” renkli görüntülere sahne oldu. 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, Ata sporu okçuluğu gelecek nesillere tanıtmak, kültürel değerleri güçlendirmek amacıyla Toroslar’da açtığı Geleneksel Türk Okçuluğu kursları, Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası ile taçlandı. 

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen turnuva, Türkiye’nin dört bir yanından kente gelen 113 sporcunun katılımıyla, kadınlar ve erkekler dalında minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere 4 kategoride yapıldı.

GÖRSEL ŞÖLEN YAŞANDI 

Korukent Mahallesi’nde bulanan Bilge Kağan Stadı’nda, geleneksel kıyafetlerle ok atarak yarışan sporcular, nefes kesti. Turnuvaya çocuklar, yoğun ilgi gösterdi. 

Sporcular, okçuluk gösterileri ile beğeni toplarken, izleyenlerden büyük alkış aldı. 

Turnuvanın sonunda, dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi. Toroslar Belediyesi Geleneksel Türk Okçuluğu Kursları’nın sporcuları Hasan Tandoğan ve Sedat Coşkun da turnuvayı 3. ve 4. olarak tamamladı. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104’üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu. 

Sporcular, böyle bir turnuvayı hazırladığı için Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

BAŞKAN YILMAZ; “TÜM SPORCULARI KUTLUYORUM” 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kıyasıya mücadele gösteren tüm sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. 

Gelenekleri yaşatmak adına Toroslar’da birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Yılmaz; “Bu etkinliklerden bir tanesi de Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvamızdır” dedi.

 Tarih boyunca okçuluğun, Türk ulusunun ayrılmaz bir parçası olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; “Ata sporu okçuluğu Toroslarımızda yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çevre il ve ilçelerden gelen sporcularımız, ilçemizde görsel bir şölen sundu. Çocuklarımızla ve gençlerimizle de ayrı bir gurur duyduk. Bu turnuvada kazanan Türk okçuluğudur. İnşallah Mersinimizden okçuluk branşında başarılı sporcular çıkacak, hem ilimizi hem ülkemizi önemli turnuvalarda temsil edecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Türk gençliğini tebrik ediyor, birlikte çok daha güçlü olduğumuzu ifade ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 104’üncü yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.