TARSUS BELEDİYESİ ASFALTLIYOR, KÖY YOLLARININ MESAFESİ KISALIYOR « Flash Haber Tarsus

17 Temmuz 2024 - 16:13

TARSUS BELEDİYESİ ASFALTLIYOR, KÖY YOLLARININ MESAFESİ KISALIYOR

TARSUS BELEDİYESİ ASFALTLIYOR, KÖY YOLLARININ MESAFESİ KISALIYOR
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2023 - 13:06

21 views

Tarsus Belediyesi kırsal yollarda sathi asfalt atağını sürdürüyor. Ekipler, kırsal mahallelerde yürüttüğü sathi asfalt çalışmalarıyla köy halkının ulaşımda konforlu seyahat etmelerini sağlıyor. Bu kapsamda Yeniköy ve Karakütük Mahalleleri arasında olan 15 kilometrelik yol ekiplerin çalışması sonucu 3 kilometreye indi. Tarsus Belediyesi’nin kırsal mahalle ve şehir içinde asfalt çalışmaları devam ediyor. 

Tarsus Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahalle sakinlerinden ve mahalle muhtarlarından gelen taleplere anında karşılık veriyor. Güzergahlarda ilk olarak stabilize işlemlerini gerçekleştiren ekipler sathi asfalt işlemlerini sürdürüyor. Yolları kısa sürede tamamlayan ekipler vatandaşların hizmetine sunuyor. Yeniköy, Karakütük mahalleleri arasında bulunan yolu sathi asfalt kaplayan ekipler orman yolu olarak kullanılan 550 metrelik alanı da yola dâhil etti. Ekipler yapılan asfalt kaplama ile 15 km uzunluğunda olan yolu 3 km’ye indirdi. Toplamda iki köy arasında 2 km 460 metre asfalt kaplama işlemi yapıldı. Özellikle kırsal mahallelerde yol konusunda ciddi ataklar yapan Başkan Bozdoğan köylü halkının da takdirini kazanıyor. Mahalle muhtarları ve mahalle halkı, kırsal alanlardaki mahalle ve bağlantı yollarının yapılmasından dolayı Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ediyor. Kent çehresini değiştiren hizmetleri birer birer hayata geçiren Tarsus Belediyesi plan ve program dâhilinde asfaltsız yol bırakmamak için gece gündüz çalışıyor.

BAŞKAN BOZDOĞAN, “HER HEMŞEHRİMİZİN DAHA RAHAT VE KONFORLU BİR ŞEKİLDE YAŞAMINI SÜRDÜRMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kırsal mahalle yollarının bir bir yapıldığını ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Amacımız, kentimizin her yerinde her hemşehrimizin daha rahat ve konforlu bir şekilde yaşamını sürdürmesi. Tarsus’u tarihine, kültürüne layık bir kent konumuna getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ dedi.

DCIM105MEDIADJI_0610.JPG

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.