MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN “FİZİKİ YETERLİLİK KURSU” « Flash Haber Tarsus

17 Haziran 2024 - 16:47

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN “FİZİKİ YETERLİLİK KURSU”

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN “FİZİKİ YETERLİLİK KURSU”
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2023 - 20:33

125 views

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi öncülüğünde, fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlanan gençlere “Fiziki Yeterlilik Kursu” veriliyor. Hedeflerinde POMEM, PMYO, Bekçilik, Subaylık ve BESYO olan gençler, uzman antrenörler eşliğinde düzenlenen programlarla, fiziki yeterlilik sınavlarına ücretsiz olarak hazırlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, eğitime verdiği önemle, sınavlara hazırlanan öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor. Fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlanan gençler, Büyükşehir’in Fiziki Yeterlilik Kursu’ndan yararlanıyor. Hedeflerinde POMEM, PMYO, Bekçilik, Subaylık ve BESYO olan gençler, uzman antrenörler eşliğinde düzenlenen programlarla, fiziki yeterlilik sınavlarına ücretsiz olarak hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde 1,5 yıldır devam eden kurslar sayesinde, son olarak POMEM mülakatına giren 22 öğrencinin 13’ü sınavları geçti. Şu anda sınavlara hazırlanan öğrenciler, hafta içi 3 gün Seyfi Alanya Spor Salonu’nda parkurda antrenman yaparken,  Cumartesi günü ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde 10 kilometre koşu ile kondisyon çalışıyor.

TAŞMAN: “KURSLARIMIZIN HEPSİ ÜCRETSİZ, HALKIMIZA AÇIKTIR”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nde fitness ve yüzme antrenörü olarak görev yapan Serhat Taşman, “Burada fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize, ücretsiz destek veriyoruz. Kurslarımız Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi günleri saat 9.30’da başlıyor. Kursumuz şu anda POMEM, Polis Meslek Yüksek Okulu, Bekçilik, MSÜ, beden eğitim öğretmenliği, astsubaylık ve jandarma sınavlarına yöneliktir. Ölçümleri birebir aynı olan parkurları kullanıyor ve burada antrenmanlarını yaptırıyoruz. Cumartesi günü ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde kros koşularımız, kısa mesafe ve uzun mesafe koşularımız var. Orada da arkadaşlarımızın kondisyonlarını artırıyoruz. Bu kurslarımızın hepsi ücretsiz ve halkımıza açıktır” dedi.

Taşman, öğrencilerle birebir ilgilendiklerini belirterek, “Dışarıdaki kurslara ücret ödeniyor. Burada herhangi bir ücret alınmıyor. Adayların hepsiyle bireysel ve branş olarak da ilgileniyoruz. Fiziki yeterliliklerine göre antrenman programlarını çeşitlendirebiliyoruz. Kursumuz yaklaşık 1,5 senedir açık. 29. dönem POMEM’de mülakata giren 22 öğrencimizden 13’ü kazandı. 30. dönem açıklanır açıklanmaz, kursumuzu tekrar aktifleştirdik. Onun da sınavını 1-1,5 ay içinde yapacaklar”  diye konuştu.

“BURADA ÇOK KALİTELİ BİR EĞİTİM GÖRÜYORUZ”

Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na hazırlanan Taylan Özgür Korkmaz, “Bu kursu sosyal medyada görmüştüm. Burada çok kaliteli bir eğitim görüyoruz. Kendi alanımızda parkur için kesinlikle gerekli ve yeterli eğitimi aldığımızı düşünüyorum” dedi.

“PARKURUMUZ POMEM’DEKİ PARKURLA AYNI”

Kurstan çok memnun olduğunu söyleyen Şevval Sıla Soylu, “Lisans mezunuyum. POMEM sınavlarına hazırlanıyorum. Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri geliyorum kursa. Dışarıdaki kursları araştırmıştım. Onlar hem ücretli, hem de genelde akşam saatlerinde oluyor. Belediyemiz bize ücretsiz bir imkan vermiş, o yüzden ben de bu kursu seçtim. Antrenörümüz de gerçekten çok iyi ve disiplinli. Parkurumuz POMEM’deki parkurla aynı. Hocamız gerçekten ölçülerine kadar birebir ayarlıyor ve çok memnunum” dedi.

“PARKUR OLARAK BURAYI ÇOK FAYDALI BULUYORUM”

PMYO’ya hazırlanan Zeynep Durmaz, “Buranın eğitimini çok güzel buluyorum. Çünkü haftanın üç günü eğitim görmekteyiz. Cumartesi günleri ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde 10 kilometre koşumuz var. Parkur anlamında burayı çok faydalı buluyorum. Saniyem de iyi, yapabileceğimi düşünüyorum” dedi. Durmaz, “Büyükşehir Belediyesi Halkkent Kurs Merkezi’nde eğitim görüyorum. TYT sınavına da orada hazırlanıyorum. Belediye’nin birçok etkinliklerine de katılıyorum” ifadelerine yer verdi.

POMEM’e hazırlanan Muhammed Süne ise, “Belediyemize, bize bu imkanı verdiği için teşekkür ederiz. Dışarıdaki kurslar pahalı olduğu için, biz burayı tercih ettik. Serhat hocamıza da teşekkür ederim. Bizimle özel olarak ilgileniyor. Sınav parkuruyla, burada çalıştığımız parkur aynı. Burada birebir hazırlanıyoruz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.