GAFFAR OKKAN PANKARTI, AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNİN ŞİKÂYETİ İLE İNDİRİLDİ « Flash Haber Tarsus

16 Temmuz 2024 - 22:45

GAFFAR OKKAN PANKARTI, AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNİN ŞİKÂYETİ İLE İNDİRİLDİ

GAFFAR OKKAN PANKARTI, AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNİN ŞİKÂYETİ İLE İNDİRİLDİ
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2023 - 20:21

39 views

Tarsus Belediyesi tarafından 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görselleri ve söylemlerini içeren Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile ilgili reklam afişi, Ak Partili Meclis Üyesi Abdurrahman Altınsucu’nun şikayet etmesi üzerine Tarsus 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca kaldırıldı. “Kara Propaganda’’ şikâyetiyle emniyet güçlerince kaldırılan billboardun utanç verici bir durum olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, bu sabah Şehit Gaffar Okkan ile birlikte şehit edilen Tarsuslu Şehit Polis Sabri Kün’ün mezarını ziyaret etti. Başkan Bozdoğan, “2001 yılında pusuya düşürülüp katledildikten sonra “ölüp ölmediğinden emin olmak için’’ makam aracının kapısını açarak yakın mesafeden kurşun yağdıran “teröristlerin’’ afişe edildiği bir görseli kaldırtmak için neden mahkemeye başvurduğuna ve kaldırttığına bir anlam veremediğimizi Şehidimiz Gaffar Okkan’ın, Tarsuslu Şehit Polis Memurumuz Sabri Kün ve diğer şehitlerimizin aziz anıları önünde kamuoyunun takdirine sunuyoruz” dedi. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması ardından 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim propagandasını içeren görseller, Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan tarafından reklam alanına asıldı. Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve Konca Kuriş’in yer aldığı görsel ve söylem Tarsus Belediyesi Ak Partili Meclis Üyesi Abdurrahman Altınsucu’nun “kara propaganda’’ yapıldığı gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu’na şikâyet edildi. Bunun üzerine Tarsus 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, görselin yer aldığı billboardın kaldırılmasına karar verdi. Emniyet mensuplarınca reklam afişi kaldırılırken, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan sosyal medya hesabında yaptığı açıklama ile olaya tepki gösterdi.

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın makam aracını korumakla görevli Tarsuslu Şehit Sabri Kün’ün mezarını da ziyaret eden Başkan Bozdoğan, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Bu sabah, 24 Ocak 2001 günü Diyarbakır’da suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan’ın şehit edilmesi sırasında makam aracını korumakla görevli Hemşehrimiz Şehit Sabri Kün’ün kabrini ziyaret ederek, Tarsus’ta şehitlerimize karşı bir “utanç’’ eylemi sayılabilecek elim bir olayın etkilerini bertaraf etmeye çalıştım. Dün, Tarsus’ta bulunan bir reklam alanına asılan, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görselleri ve söylemlerini içeren, Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan ve onu korumakla yükümlü 5 polis memurunun şehit edilmesi olayının faili teröristlere ve terör örgütü ile onun “yasal uzantılarına’’ ilişkin asılan pankart, Tarsus Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi zat’ın “kara propaganda’’ şikâyetiyle emniyet güçlerince kaldırıldı. Ak Parti’nin Tarsus Belediyesi’ndeki bu provokatör meclis üyesinin, Şehidimiz Gaffar Okkan’ın faillerine yönelik asılan pankartın nesinden memnun olmadığına, 2001 yılında pusuya düşürülüp katledildikten sonra ‘’ölüp ölmediğinden emin olmak için’’ makam aracının kapısını açarak yakın mesafeden kurşun yağdıran “teröristlerin’’ afişe edildiği bir görseli kaldırtmak için neden mahkemeye başvurduğuna ve kaldırttığına bir anlam veremediğimizi Şehidimiz Gaffar Okkan’ın, Tarsuslu Şehit Polis Memurumuz Sabri Kün ve diğer şehitlerimizin aziz anıları önünde kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Sevgili hemşehrilerim, terörün tarafı olmaz. Terör; silah kuşanmış kişilerin çatışması, katletmesi, kumpas kurması ve alçaklık yapması kadar; ‘’kendi teröristini koruma ve aklama’’ yoluna giden alçakları da kapsayan, kapsamı ve kullanım şekli çoğu kez silahlardan bombalardan uzaklaşarak siyasallaşıp, halkı aldatmak ve yanıltmak için siyasi hokkabazlar tarafından işletilen bir kavramdır. Dolayısıyla, terörsevicilerin ve terör örgütlerini koruyan siyasi hokkabazların da bilmesi gereken şudur: Terörü ve Teröristi, dün olduğu gibi bugün de Lanetliyoruz. Terör üzerinden insanların temiz duygularını manipüle eden şarlatanları lanetliyoruz. Siyasi amaç ve hedefleri, biat kültürünün, sarayın ve saltanatın yarattığı karanlık düzeni aklama uğruna şehrimizi, şehrimizde uyuyan şehitlerimizin güzel anılarını kirletmeye çalışan siyasi soytarıları lanetliyoruz! Şehit Polis Memurlarımızın afişlerinin, yine polis memurlarımıza; mahkeme kararıyla alelacele indirtilmesini kapsayan bu utanç verici olayın kamuoyunca bilinmesini arzu eder, iyi günler dilerim.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.