TARSUS BELEDİYESİ, KREŞLERLE KADINLARIN İSTİHDAMINA ÖNCÜLÜK EDEREK ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR « Flash Haber Tarsus

14 Temmuz 2024 - 20:17

TARSUS BELEDİYESİ, KREŞLERLE KADINLARIN İSTİHDAMINA ÖNCÜLÜK EDEREK ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR

TARSUS BELEDİYESİ, KREŞLERLE KADINLARIN İSTİHDAMINA ÖNCÜLÜK EDEREK ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR
Son Güncelleme :

03 Haziran 2023 - 15:34

39 views

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Her Güne 1 Açılış” sloganıyla Tarsus’a hizmetler kazandırarak kreşler açıyor, kadınların istihdamını destekleyerek çocukların nitelikli bir eğitim almasına fırsat sunuyor.  Başkan Bozdoğan, çocukların doğayla iç içe büyümelerini sağlamak amacıyla tasarlanmış modern ve sürdürülebilir olan Yenice Mahallesi’nde bulunan Doğa Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. 

Türkiye’nin en uygun hizmetleri Tarsus Belediyesi tarafından kente kazandırılıyor. Her güne bir açılış yaparak hizmetlerini Tarsus için sunuyor. Çocukların sağlıklı bir eğitim ve bakım ortamına erişimini kolaylaştırarak geleceklerine önemli katkı sağlıyor. Yenice Mahallesi’nde açılış kurdelesini Başkan Bozdoğan, protokol üyeleri ve çocuklarla birlikte kesti. Açılışın ardından protokol üyeleriyle merkezi gezip bilgi alan Başkan Bozdoğan, çocuklarla vakit geçirdi. 

Belediyenin yaptığı bu hizmetle çocuklar, doğal kaynakları koruma bilinciyle yetişecek ve doğayla sürdürülebilir bir ilişki kurmayı öğrenecekler. Hizmete açılan doğa kreşiyle, çocukların sağlıklı büyümelerini ve doğa sevgisiyle donanmış bireyler olmalarını destekleyerek geleceğe yönelik umut verici adım oluşturuluyor.

“KREŞLER BİZİM EN ÖNEMLİ ESERLERİMİZDEN”

“Söz verdiğimiz tüm planlarımızı gerçekleştirdik” diyen Başkan Bozdoğan; “Bizler ilk göreve geldiğimizde bir mottoyu belirlemiştik eğiten, üreten, sağlıklı, kültürlü Tarsus. Eğiten, üreten kültürlü, sağlıklı Tarsus derken aslında bunların her birine de neler yapılması gerektiğini beş yıllık bir stratejiyi ortaya koymuştuk. Beş yıllık stratejiye baktığımda yüzde doksan üç gerçekleşmiş gözüküyor. Bilgi aktarmaktan çok insanların yaşayarak öğrenmesine yardımcı olacak olan bu tür eğitim kurumlarının önemi gerçekten ortada. En azından çocuklarımızın kuralları etkili olarak öğrenmesi, birlikte yaşayarak oyun oynayarak, yemek yiyerek, uyuyarak ortaklaşa paylaşımları göstererek büyümeleri belki de bizim ısrarla söylediğimiz insanların ne düşünecekleri değil nasıl düşüneceklerini öğretme konusunda en önemli eserlerden biri” ifadelerini kullandı.

“EN VERİMLİ YAĞMUR, EN BEREKETLİ YAĞMUR İNSANLARIN ALIN TERİDİR”

Cenap Şabettin’in, “En verimli yağmur, en bereketli yağmur insanların alın teridir”  sözlerini örnek gösteren Başkan Bozdoğan, “O alın terinin sosyal olarak bir devrim içerisinde sürdürülebilir ve işlevsel projelerle devamının getirilmesi gerekir. Yenice halkıma özellikle şu sözü vermek istiyorum. Tarsus il olacak, Yenice de ilçe olacak.  Zamanında tren yoktu, aşağı indirilemez, içerisinde bombalar patlar, tankerler patlar diyenlerin nasıl çark ettiğini Tarsus’ta gördünüz. Evet, bu tren yolu aşağı inecek dedik ısrarla ve sonunda indi. Bu kenti ikiye bölüyordunuz, böldürmedik.” dedi.

“ANNELER İÇİN BÜYÜK BİR KONFOR ALANI SAĞLANACAK”

Özellikle çocuklu annelerin kendini geliştirmesi noktasına değinen Başkan Bozdoğan, “Bugün bu kreşler sadece çocuklarımız için değil, buradaki tüm anneler için, rahat işlerine gitsinler diye, ekonomik olarak çalışmalarını rahat sağlasınlar diye. Ama o çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse de kadınlarımızın özellikle ekonomik sosyal hayattaki devrimlerinin tam olması için bu tür projelere çok ihtiyacımız var. “ dedi.

“YENİCE’DE PROJELERİMİZ BİR BİR HAYATA GEÇİYOR”

Yenice konusunda projelerin hayata geçtiğini ifade eden Başkan Bozdoğan, “Sahil tamamen açıldı, Orman Genel Müdürlüğü’nden de, Akdeniz Belediyesi’nden de belediyemiz bütün tahsisli alanların hepsini üzerini aldı. Yedi dakikada artık sahile ulaşılacak, ciddi bir proje ortaya konuluyor. Özellikle Yenice’de projeler bir bir hayata geçiyor. Spor salonu aktif hale getirilecek, pazar yeriniz aktif hale getirilecek. Ara yollardaki eksik kalan asfaltlarınız en fazla on beş gün içerisinde tamamen bitirilecek” dedi.

“TARSUS BELEDİYESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Tarsus Belediyesi’nin halk odaklı projelerini Yenice halkına anlatan Başkan Bozdoğan, “Bir belediye düşünün, koca Mersin’de su fiyatının en ucuz olduğu yer Tarsus, herkes bunu bilsin. Atık bedelini almayan tek ilçe Tarsus. Vatandaşın cebinde kalıyor bu para. İkinci ekmek fabrikasını bitiriyoruz. Allah izin verirse de bu önümüzdeki ay faaliyete geçiriyoruz. Buradaki ikinci ekmek fabrikasını yapmamın tek amacı da tüm Tarsus’un köylerini ekmeklerin gitmesi içindi.  Benim halkım için önemli olan ekmektir, sudur. Ve Tarsus il olduğunda ilk vereceğim müjde de Tarsus’ta su bedelini belki on kuruşlara beş kuruşlara çekeceğiz. Bunu yapan tek bir belediye olacak o da Tarsus Belediyesi. Bu konuda hepinize söz veriyorum” dedi.

“CUMHURİYET HALK PARTİLİ BELEDİYELERİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARINDAN HEPİNİZ GURUR DUYACAKSINIZ”

Sosyal hizmetlerin Tarsus’ta devam edeceğini ifade eden Başkan Bozdoğan, “Sizlere önemli bir şey daha söylemek istiyorum. İki tane Atatürk evi yapılacak Bunun birisi Yenice’de yapılacak.  Hepimizin yolu Atatürk yolu. İlkeli yol ve şu mübarek elinizi toplumcu belediyelerden, CHP’li belediyelerden hiçbir zaman çekmemenizi diliyorum. Ve her zaman başımızın tacısınız her zaman şunu bilin,  ne olursa olsun tüm Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yaptığı çalışmalarından hepiniz gurur duyacaksınız. Hiçbirinizin başını öne eğdirmeyeceğiz. Hepinize saygılarımla selamlıyorum. “dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.