ÜNİVERSİTELİLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANIYOR « Flash Haber Tarsus

17 Haziran 2024 - 15:53

ÜNİVERSİTELİLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANIYOR

ÜNİVERSİTELİLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme :

03 Haziran 2023 - 15:48

88 views

Mersin Büyükşehir Belediye Kariyer Merkezi üniversiteli öğrencilere yönelik hizmetlerini Kariyer Mersin Projesi’yle tek platformda toplayacak. Bu kapsamda, 25 Mayıs 2023 tarihinde Mersin’de bulunan 4 üniversitenin öğrenci temsilcilerinin katılımıyla çevrimiçi buluşma gerçekleşti.

Mersin Büyükşehir Belediye Kariyer Merkezi üniversiteli öğrencilere yönelik hizmetlerini Kariyer Mersin Projesi’yle tek platformda toplayacak.

Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi’nde okuyan üniversiteli gençlere yönelik hizmetleri tek platformda sürdürmek isteyen Kariyer Merkezi, öğrencilerin daha katılımcı olduğu, istek ve beklentilerine uygun çalışmaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

ONLİNE KARİYER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

25 Mayıs 2023 tarihinde Mersin’de bulunan 4 üniversitenin öğrenci temsilcilerinin katılımıyla çevrimiçi buluşma gerçekleşti. Gerçekleşen çevrimiçi etkinliği 100’den fazla öğrenci katılım gösterdi.

Çevrimiçi buluşmada, Kariyer Mersin Projesi hakkında bilgilendirme yapılırken, ‘İş ve Staj Fırsatlarının Duyurulması, Kurumsal Firmalarla Networking, Mülakat Simülasyonları, İstihdam Becerileri Eğitimleri, Firma Teknik Gezileri ile Eğitim ve etkinlerin duyurulması gibi konularda üniversiteli gençlerle fikir alışverişinde bulunuldu.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANMALI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Şube Müdürü Serkan Özada, Kariyer Mersin Projesi’nin iki yönlü bir proje olduğunu belirtti. Öncelikle projenin kurumsal altyapısını kurmak amacıyla 2022 döneminde üniversite rektörlerinin yanı sıra iş dünyasını temsil eden oda ve sivil toplum kuruluşları ile istişare sağladıklarını söyleyen Özada, ‘Kariyer, Mesleki Eğitim, Girişimcilik, İstihdam’ gibi konularla kurumlar arası iş birliğini kurumsallaştıracaklarının altını çizdi.

Özada, projenin öğrenci ayağında ise öncelikle Mersin’de bulunan üniversite öğrencilerini tek platform altında birleştirerek, üniversiteli gençlerin bir arada proje üretmesine yönelik ortam sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Kariyer Merkezi tarafından sunulacak hizmetlerde de gençlerin istek ve beklentilerini en üst seviyeye çıkaracaklarını ileten Özada, üniversitelilerle iş dünyasını buluşturacak network ve mentörlük eğitimlerine ağırlık vereceklerini söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.