BÜYÜKŞEHİR İLE ÇEVRE TEMİZ, MERSİN PIRIL PIRIL « Flash Haber Tarsus

16 Temmuz 2024 - 21:56

BÜYÜKŞEHİR İLE ÇEVRE TEMİZ, MERSİN PIRIL PIRIL

BÜYÜKŞEHİR İLE ÇEVRE TEMİZ, MERSİN PIRIL PIRIL
Son Güncelleme :

05 Haziran 2023 - 20:42

88 views

Mersin Büyükşehir Belediyesi; daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir kent için, Mersin’in 13 ilçesinde gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Mersin merkeze en uzak ilçe olan Anamur’da 7/24 çalışmalarını sürdüren Büyükşehir sayesinde, Anamurlular tertemiz bir ilçede yaşamanın keyfini sürüyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaşanabilir bir Mersin için kent genelinde sürdürdüğü temizlik çalışmaları, 13 ilçede aralıksız devam ediyor. Mersin merkeze en uzak ilçe olan Anamur’da Büyükşehir ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sayesinde, Anamurlu vatandaşlar temiz ve sağlıklı bir ilçede yaşıyor. 

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Anamur sokaklarında görüntü kirliliği oluşmaması adına yaptıkları hummalı temizlik çalışmaları ile cadde, sokak ve kaldırımları süpürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk sahasına giren cadde ve sokaklar da, tazyikli su ile yıkanarak temizleniyor. Gece saatlerinde başlayan temizlik işlemleri, sabaha kadar devam ediyor. Böylelikle Anamur’daki vatandaşlar, her sabah tertemiz bir Anamur’a uyanmanın ve sağlıklı bir çevrede yaşamanın mutluluğunu yaşıyor.

ÇITIRKI: “ANAMUR’UN 21 CADDESİNİ 13 PERSONEL İLE DÜZENLİ OLARAK TEMİZLİYORUZ”

Temizlik işlemleri ile ilgili bilgi veren Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Temizlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevlilerinden Yusuf Çıtırkı, temizlik işlemlerini her gün rutin olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Anamur’un 21 caddesini 13 personel ile düzenli olarak temizlediklerini belirten Çıtırkı, “Personellerimiz ve süpürge aracımızla beraber, günlük faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Anamur’u daha temiz tutmaya çalışıyoruz” dedi. 

Temizlik işlemine sabaha karşı 04.00’te başladıklarını aktaran Çıtırkı, “İnsanlarımız sokaklara çıkmadan temizlik işlerine başlıyor ve uyandıklarında daha temiz cadde ve sokaklarda yürüyüş yapmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

MUHTAR HABER: “BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, TEMİZLİK KONUSUNDA ÇOK HASSAS”

İskele Mahallesi Muhtarı Hayrettin Haber, yapılan temizlik çalışmalarından çok memnun olduklarını vurgulayarak, “Temizlik konusunda arkadaşlar gerekeni yapıyor. Geceden başlıyorlar öğlene kadar çalışıyorlar. Sabahları süpürge araçları da katılıyor. Mahallemiz, Anamurluların rağbet ettiği ve gelip dinlenerek nefes aldığı bir yer olduğu için çabuk kirleniyor. Fakat Büyükşehir ekipleri temizlik konusunda ellerinden gelen hassasiyeti gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“MAHALLEMİZ ÇOK GÜZEL GÖRÜNTÜYE KAVUŞTU”

Büyükşehir’in geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği yol çalışmalarından sonra, İskele Mahallesi’nin ilçenin göz bebeği haline geldiğini ve bu yüzden de mahallenin caddelerinin temizliğinin son derece önemli olduğunu belirten Muhtar Haber, “Yolumuz da yapıldıktan sonra burası çok güzel oldu. Allah razı olsun Vahap Başkan’dan. Mahallemiz çok güzel bir görüntüye kavuştu. Her yer güzel, pırıl pırıl. Çiçeklerimiz de çok güzel. Şu anda kavşağımız da çok güzel oldu” dedi.

KÜPER: “KİRLENEN YERLER ANINDA TEMİZLENİYOR”

Yapılan temizlik çalışmaları sayesinde Anamur’un dört dörtlük bir görünüme kavuştuğunu söyleyen Anamurlu vatandaşlardan Ayşegül Küper, “Bu bölgenin önceki haliyle, şu anki hali arasında dağlar kadar fark var. Özellikle İskele için temizlik, çiçeklerin bakımı ve her konuda kesinlikle memnunuz. Başkanımız öyle bir sistem geliştirmiş ki, kirlenen yerler anında temizleniyor. Hiçbir şekilde o pislik orada kalmıyor. Çok memnunuz” ifadelerine yer verdi. 

Her sabah temiz bir Anamur’a uyanmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekleyen Küper, “Geçtiğimiz günlerde daha gün ağarmamıştı. Büyükşehir’de çalışan emekçi arkadaşlarımızın, erkenden kalkıp gelip buraları süpürdüğüne ve temizlediğine şahit olduk. Bu çok önemli. Şimdi önümüz yaz. Anamur yazın çok kalabalıklaşıyor. Temizlik de bizim için çok önemli oluyor” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.