“ÇUKUROVA LOBİSİ OLUŞMALI, GÜÇLÜ KILINMALIDIR” « Flash Haber Tarsus

16 Temmuz 2024 - 22:11

“ÇUKUROVA LOBİSİ OLUŞMALI, GÜÇLÜ KILINMALIDIR”

“ÇUKUROVA LOBİSİ OLUŞMALI, GÜÇLÜ KILINMALIDIR”
Son Güncelleme :

15 Haziran 2023 - 13:03

108 views

ÇUKUROVA Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Çukurova Bölgesi’nin kalkınması için tüm kurum ve kuruluşlarla, yerel yönetimlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla ortak paydada buluşmaya özen gösterdiklerini vurguladı.

Çalışmaları kapsamında ÇUKUROVA SİFED Başkan Yardımcısı Selahattin Balkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Boyraz ile birlikte Mersin International Port (MIP) yeni Genel Müdürü Ajay Kumar Singh’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Başkan Kış, bölge lobisinin oluşturulması ve güçlü kılınması için görüş alışverişinde bulundu.

Çukurova Bölgesi’nin endüstriyel kalkınması için gerekli kamu ve özel sektör yatırımlarının artması için iş dünyası temsilcileri olarak yerli ve yabancı yatırımcıların yanında yer alacaklarını ifade eden Başkan Kış, “Bölgemizde yatırım iştahının artmasını istiyoruz. Bu kapsamda bizler de ulusal ve uluslararası görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Pandemi ve ardından gelen deprem nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadık. Millet olarak bu zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Olumsuzluklara yer vermeden Adana ve Mersin olarak da Türkiye olarak da önümüze bakmak, kısa, orta ve uzun vadede yatırım planı, üretim, istihdam ve ihracat artışının yollarını aramalıyız” dedi.

Başkan Kış, Mersin Limanı’nın kara sahasının büyütülmesi için gerekli bürokratik girişimlerde MIP’nin yanında yer alacaklarını ifade etti.

Başkan Hüseyin Kış, ayrıca Ekim ayında Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Akbank işbirliğiyle ÇUKUROVA SİFED ev sahipliğinde Mersin’de gerçekleşecek ‘Finansa Erişim’ toplantısıyla ilgili de bilgi verdi.

MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başkan Kış ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.