TARSUS TİCARET BORSASINDAN BİR İLK DAHA  « Flash Haber Tarsus

13 Nisan 2024 - 11:38

TARSUS TİCARET BORSASINDAN BİR İLK DAHA 

TARSUS TİCARET BORSASINDAN BİR İLK DAHA 
Son Güncelleme :

16 Haziran 2023 - 21:47

127 views

Tarsus Ticaret Borsasından Türkiye’de YENİ NESİL ilk elektrikli şarj istasyonu kuran İlçe Borsası oldu. 

Bölge’nin ilk yeni nesil tüm elektrikli araçlar ve TOGG şarj istasyonu Trugo, Tarsus Ticaret Borsası otoparkında kuruldu. 

‘TOGG’UN YAYGIN KULLANIMINA DESTEK VERDİK’ 

Tarsus Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamada; 

“Milli gururumuz TOGG’un , memleketimizde yaygın kullanımını destekleme amaçlı borsamız otoparkında şarj istasyonu kurulumunu yaptık. Diğer marka elektrikli araçları da hızlı şarj yapabilecek ilk yeni nesil şar istasyonumuzun bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz. 

Yerli ve Milli otomobil markası TOGG’un iştiraki olan Trugo Akıllı Şarj Çözümleri San. ve Tic. A. Ş. iş birliği ile oluşturulan şarj istasyonu TOGG başta olmak üzere Türkiye’deki tüm marka elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olacak. 

Tarsus Ticaret Borsası olarak biz de elektrikli şarj istasyonumuzu kurduk. 365 oda Borsa içinde 84. TOGG Borsamıza çıktı. 

Türkiye’deki TOBB’a bağlı oda ve borsalar arasında bir ilki gerçekleştirdik ve YENİ NESİL ilk elektrikli şarj istasyonu kuran İlçe Borsası olduk. 

Bu şarj istasyonunu kurmak hassas ve titiz bir hazırlık süreci ile başladı.  Böyle bir istasyona ihtiyaç olacağını Tek Durak Hizmet binalarımızı inşaa ederken öngörüp bu çalışmayı da planlamıştık. Şarj istasyonumuz için istenilen teknik altyapımızı kısa sürede hazırlayarak 7/24 Açık otopark alanımızda bir yer tahsis ettik.  

2 ARAÇ AYNI ANDA ŞARJ EDİLEBİLECEK 

Mevcut istasyonda 2 araç aynı anda şarj edilebilecek kapasitede. İstasyonda, 30 dakikadan az sürede %20’den %80’e şarj imkanı sağlanmaktadır. TOGG başta olmak üzere tüm Türkiye’deki tüm elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olacak. Mobil aplikasyon üzerinden şarj istasyonu bulma, istasyona ulaşma ve çeşitli ödeme yöntemleri şarj hizmeti alma seçenekleri sunulacak. 

Karbon emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlamak için doğuştan sürdürülebilir ve doğuştan çevre dostu bir sistem kuran Trugo iş birliği ile çevre dostu bir sistemi daha Borsamız bünyesine dahil ederek şehrimize ve üyelerimize hizmet sunduk. Hayırlı olsun. 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.