BAŞKAN BOZDOĞAN, “HALK İÇİN DOĞRU OLANI KİMSE ENGELLEYEMEZ!” « Flash Haber Tarsus

17 Temmuz 2024 - 16:28

BAŞKAN BOZDOĞAN, “HALK İÇİN DOĞRU OLANI KİMSE ENGELLEYEMEZ!”

BAŞKAN BOZDOĞAN, “HALK İÇİN DOĞRU OLANI KİMSE ENGELLEYEMEZ!”
Son Güncelleme :

01 Aralık 2023 - 13:44

105 views

BAŞKAN BOZDOĞAN KATILDIĞI CANLI YAYIN PROGRAMINDA ÇEŞİTLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, katıldığı canlı yayın programında Tarsus’un güncel durumu ve belediyenin devam eden projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Vatandaşların merak ettiği soruları yanıtlayan Başkan Bozdoğan, şehirde gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra gelecekteki planlara dair de önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un kararını Tarsus halkı verir. Ben Tarsus halkına her zaman güvendim. Her koşulda yarışmaya varız. Halk için doğru olanı kimse engelleyemez, Tarsus ateşe atılacak bir kent değil. Tarsus’a kimse hata yapamaz. Çünkü bu kadar gelişmeye aday bir kentin önünü hepimiz el birliğiyle ortak olarak açmamız gerekiyor. Bu kentin rantı 3-5 kişiye dağıtılmaz” dedi.

Programda, Tarsus’un altyapısı, yeşil alanlar, projeler ve geleceğine dair çeşitli alanlardaki gelişmeler ele alındı. Başkan Bozdoğan, belediyenin öncelikli hedefleri arasında yer alan projelerin yanı sıra, vatandaşların günlük yaşantısına etki eden konular üzerinde de detaylı bilgiler paylaştı. Başkan Bozdoğan’ın programda yaptığı açıklamalar, Tarsus’un geleceğine dair planları merak edenleri aydınlattı.

“201 TANE ESERİMİZ KENTİMİZİN GELECEĞİNE YATIRIMDIR”

Tarsus için yapılan çalışmalardan bahseden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Müellim değil muallim olacağım dedim. Önemli olan bazı şeyleri öğretmem gerekiyordu. Nefsi için değil, nesli için nefes alması gerekir. Eğer nefis için nefes alırsan kaybedersin. Ama nesli için nefes alırsan bu memleketin kadınını düşünürsün, çocuğunu, gençlerini düşünürsün. Gelecek nesle yatırım yaparsın. 201 tane eserimiz kentimizin geleceğine yatırımdır. Bakın şu anda kent meydanı tamamlanıyor ve proje ödülü aldı. Sağlık Yerleşkesi Türkiye’de değil dünyada bir ilk. Şu anda inşaat bitti, iç döşemelerine başlıyoruz. Diğer taraftan ekmek fabrikamız önceki ekmek fırınının 4 katı ürün ortaya koyuyor. En kısa zamanda hizmete açacağız.” ifadelerini kullandı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE RUHSAT AŞAMASINDAYIZ”

Kentsel dönüşüm sorularına yanıt veren Başkan Bozdoğan “Kentsel dönüşümde ruhsat aşamasındayız. Allah izin verirse de yakın bir zamanda temeli atılacak. Kira ücretlerini de TESKİ adına biz ödemeye başlayacağız.  Büyük firmalarla bu konuları görüştük. Bu kentteki yatırımların çok büyük önemleri var.” dedi.

“BÜYÜK TARSUS HAREKETİ ÇOK ÖNEMLİ”

Tarsus’a önemli hizmetlerin kazandırıldığını vurgulayarak konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Büyük Tarsus Hareketi çok önemli. Artık insanlarımızın bir şeyleri ciddi anlamda hafızalarına kazıması gerekiyor. Bu kentin önünü kimse kesemez artık. Köylülerimize dağıttığımız hamur yoğurma makinaları bile ne kadar önemli. Sabahın erken saatinde kalkan o kadın 2 dakikada o hamuru bitirmesi ne kadar gurur verici bir durum. Tarsus’taki bütün kanserli hastalarımızın ulaşımı Tarsus belediyesine ait. Bu toplumcu belediyeciliğin en önemli alanı bu. Belediyemizde mantar seralarımız var. Bunları belediyenin parasıyla değil hibe ile yapıyoruz. Bir belediyenin en güçlü olduğu alan vizyoner olmasıdır. Emin olun büyük bir destek alıyoruz” şeklinde konuştu.

“BEN HALKIMA HİZMET İÇİN 38 YIL ÇALIŞTIM”

Vicdanının ilahi bir terazi gibi olmak zorunda olduğunu söyleyen Başkan Bozdoğan “2024 yılında 100’de 100 belediye başkan adayıyım. Türk ve Müslüman olmak dışında ne ocu oldum ne bucu oldum.  Kimseye biat etmedim dimdik durdum. Önüme liste konuldu bu adamlar çıkacak denildi. Kimseyi çıkarmadım. Evine ekmek götüren insanları ben işten çıkartmam. Siyaset mi bunu yapacak. Vicdanım ilahi terazi gibi olmak zorunda. Eğer benim vicdanım böyle değilse ben kaybederim. O zaman her şey biter.  Ben halkıma hizmet için 38 yıl çalıştım. Doktorluğumda öyleydi. Ben cebime para koymazdım, param çoksa kütüphane açardım. Param çoksa okur yaptırırdım. Ama şu an da o kadar çok gördüm ki belediyede o kadar çok işe ihtiyacı olanlar var ki. Benim dönemimde işçi sayısı 2 katına çıktı. Biz işten adam çıkartmadım 800’e yakın işçi aldık. Adama göre iş yaratmadım.” diye belirtti.

“1 KURUŞA BİLE GÖZÜM GİBİ SAHİP ÇIKIYORUM”

Kimsenin hakkını yemediğini belirten Başkan Bozdoğan “Hiç bir zaman yediğim yemeğin, kaldığım yerin parasını belediyeye ödettirmedim. Kayıtlar ortada ve Sayıştay müfettişleri de görüyor. Belediyede ikram ettiğim çayın parasını da kendim ödüyorum. Bunu yapan bir insana, açılış yapıyor böyle bir şey yapmış diyorlar. Ben o belediyedeki 1 kuruşa bile gözüm gibi sahip çıkıyorum. Bu kentte yetim var, öksüz var, fakir var. Onlara daha fazla ulaşmam ve daha fazlasını vermem gerekiyor anlayışıyla baktım. Ömrüm boyunda adaletli olmaya çalıştım. Biz çok iyi çalıştık. Ben kimsenin hakkını yemedim. Emin olun sağ çorabımı hiçbir zaman sol tarafa giymedim. Her şeyin hakkını verdim. Burada tek bir isteğim var. Halka ben bunları reklam yapmam, anlatamam, doğru olmaz. Bizler mütevazı insanlarız. Biz haksızlık yapmadık. Emin olun bütçe görüşmeleri yaparken bir kürdanı bile israf etmedim.” dedi.

“TARSUS GİBİ BİR YERDE KENTİ İKİYE BÖLEN TREN YOLU ALTA ALINDI”

Çalışmalarına değinen Başkan Bozdoğan, “Sadece şuna üzülüyorum insanlar sevmeyebilir ama yaptıklarımıza saygı göstermeleri gerekiyordu. Çünkü gerçekten saygı gösterecek işler yaptım. Bugün Tarsus gibi bir yerde tren yolu alta alındı. Bitti mi? Hayır bitmedi. Oranın tren yolunun alta alınması için çektiğim acıları o çalışmaları anlatmam bile emin olun bir kitap olur. Ama asıl olay ne zaman başlıyor; geçen Ankara’ya gittiğimde yine görüşme yaptım asıl olay şu “üstü”; 122 dönüm yeşil alanın birilerine peşkeş çekilmemesi.  Tarsus ikiye bölünmüyor artık. En önemli hassas konu şu: 122 dönümün yeşil alan olarak kalması. Bisiklet yolu olması, park alanı olarak kalması ve halkın nefes aldığı bir yer olarak kalması. Bizim de en büyük derdimiz buranın Milli Emlak’tan buranın belediye hizmet alanı olarak ortaya konması şu anki Ankara’daki bütün görüşmelerim bunu üzerine.” dedi

“TARSUS ÖDÜLLÜ KENT MEYDANI’NA KAVUŞUYOR”

Kleopatra’ nın oraya şu sözü verdim: Oranın ismi 100. Yıl Cumhuriyet Meydanı oldu. Çünkü bizim 100.yılımız çok önemliydi. Tarihi ve en önemli eser orası Tarsus için. Bir kent meydanı düşünün hem tarihi eserler var hem rölyefi hem aynı zamanda turistik danışma bürolarının olduğu geniş bir alan olacak. Emin olun Türkiye’de böyle geniş bir alan bulamazsınız. Zaten proje ödülü aldık. Yani yarın kimse Tarsus’un kent meydanı yok ki diyemeyecek. Bundan güzel kent meydanı olmaz. Kent meydanını açtığım gün karşı taraftaki alan da açılacak. Ama buralar sit alanı olduğundan dolayı bazı şeyleri yapmak şansımız yok. Bunlar anıtla kurulundan izin alarak yapılıyor. Roma yolunu biliyorsunuz 32. Yıla girdik evet bu kent meydanını yapacağız ve ardından devir olayı bitiyor bu roma yolunu da yapacağız.” dedi.

“TESKİ ÇUKUROVA’NIN EN İYİLERİNDEN OLACAK”

TESKİ’nin Çukurova’nın en iyilerinden biri olacağına değinen Başkan Bozdoğan, “Bir müjdeli haber daha vereyim! TESKİ önümüzdeki ocak ayına büyük bir karla başlıyor, Çukurova’nın en büyük şirketi. Hani şirket battı, binası satılıyor diyorlardı. Çünkü ben söz verdim. Örneğin ekmek fabrikasının işlerini de TESKİ yapıyor. Bundan da para kazanıyor. Yakın bir zamanda dışarıdan sermaye artırımına gerek kalmadan Çukurova’nın en iyilerinden olacaktır. Kentsel dönüşüme de başladığımızda hele önünde kimse duramayacak.” dedi.

“BU KADAR İYİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI HALKIMLA EL ELE BİR ANLAYIŞTIR”

Sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan, “Bir partiden genel başkan yardımcılığı teklifi aldım ve orda söylediğim bir söz vardı; ben Cumhuriyet Halk Partili olmaktan gurur duyuyorum. Genel başkanları benim genel başkanıma söylediğinde bile biz doktorumuzu iyi tanırız demiş. Bu benim için çok önemli bir sözdü. Ben hep dik durdum hiç eğilmedim. Rahmetli annemin de dediği gibi “yatağımda değil dik olarak ölümü bekliyorum” derdi. Sayıştay raporlarını okurken belediye ile gurur duyarsınız. Daha önceki yapılan yanlışları, hataları neyi nasıl yaptıklarını iyi biliyoruz. Ulusal kanallarda Tarsus Belediyesi ile olan yorumlarını görüyorum, bu kadar iyi bir belediyecilik anlayışı halkımla el ele bir anlayıştır.” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.