MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI 2024 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE KONUŞTU « Flash Haber Tarsus

17 Temmuz 2024 - 15:40

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI 2024 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE KONUŞTU

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI 2024 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE KONUŞTU
Son Güncelleme :

19 Aralık 2023 - 9:24

146 views

“KAAN” MİLLİ MUHARİP UÇAĞIN İLK UÇUŞU: ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN YILDÖNÜMÜNDE: 27 ARALIK 2023

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2024 yılı bütçesi üzerine konuşma gerçekleştirdi. İsmini MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin belirlediği KAAN milli muharip uçağının Türk ordusuna güç katacağını belirten Uysal “İsim babası genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendi olan KAAN’ın ilk uçuşunu, Aziz Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü olan 27 Aralık 2023 tarihinde yapması planlanıyor.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2024 yılı bütçe mesaisi devam ediyor. MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, partisinin grubu adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2024 yılı bütçe görüşmeleri çerçevesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Dünyada havayolu ulaşım lokasyon sayısının her geçen gün arttığını ve havacılık sektöründeki gelişimin Türkiye’ye pozitif yansıdığını belirten Uysal “2003 yılında Türk havacılık sektörünün rekabete açılmasıyla sektördeki firma sayısı ve hizmet kalitesi artmıştır.  Son yıllarda havayolu şirketlerinin kalite, emniyet ve altyapı çalışmalarına verdiği önem gurur kaynağımız olmuştur.” ifadelerine yer verdi.

UYSAL: HAVACILIK SEKTÖRÜMÜZLE AVRUPA’DA 3. DÜNYA’DA 6. SIRADAYIZ

Türk sivil havacılık sektörünün Avrupa’da 3. dünyada 6. sıraya yükseldiğinin altını çizen Uysal “Türk sivil havacılık sektörü, 2022 yılında 230 havacılık işletmesindeki 1.800 hava aracı ile 57 iç hat ve 340 dış hat uçuş noktasına yaptığı 2 milyon seferle 180 milyon kişiye hizmet vererek Avrupa’da 3. dünyada 6. sıraya yerleşmiştir. Aynı zamanda IATA, IOSA ve Star Alliance gibi akreditasyon kurumlarına da üye olarak sektördeki kalite standartlarını yukarıya çekmiştir.” dedi.

MHP’Lİ UYSAL: TÜRKİYE YEŞİL HAVACILIK ALANINDA DÜNYADA EN ÇOK SERTFİKASI OLAN 2.ÜLKE

İstanbul Havalimanı’nın ülke ekonomisine 24 milyar dolar katkı sağladığını da hatırlatan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal “İstanbul Havalimanımız, lokasyonu, büyüklüğü, pist genişliği ve uçuş sayısı ile ülkemizi bir transfer noktası haline getirmiştir. İstanbul havalimanı kurulduğu tarihten itibaren 180 milyon yolcuya hizmet vererek yolcu trafiğinde Avrupa’da 1. dünyada 7. olarak Türkiye ekonomisine 24 milyar dolar katma değer sağlamıştır. Bu gelişmelerle birlikte sektör, gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak adına yeşil havacılık faaliyetlerine de önem vermektedir. Bu kapsamda başlatılan karbonsuz havalimanı projesi ile 50 havalimanımız yeşil sertifika almış ve ülkemiz yeşil havacılık alanında dünyada en çok sertifikası olan 2.ülke konumuna gelmiştir.” şeklinde konuştu.

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL: “KAAN”IN İLK UÇUŞU 27 ARALIK 2023

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterine dahil edilen KAAN’ın ismini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin verdiğini hatırlatan Uysal “İsim babası genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendi olan KAAN’ın ilk uçuşunu, Aziz Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü olan 27 Aralık 2023 tarihinde yapması planlanıyor. Bu vizyonla havacılık sektöründe yapılacak tüm çalışmaları heyecan ve gururla destekleyeceğiz.” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.