Tarsus Üniversite “Sürdürülebilir Şehirler” Atölyesi Çalışmasına Ev Sahibi oldu. « Flash Haber Tarsus

17 Temmuz 2024 - 16:12

Tarsus Üniversite “Sürdürülebilir Şehirler” Atölyesi Çalışmasına Ev Sahibi oldu.

Tarsus Üniversite “Sürdürülebilir Şehirler” Atölyesi Çalışmasına Ev Sahibi oldu.
Son Güncelleme :

16 Mart 2024 - 7:03

48 views

Tarsus Üniversite “Sürdürülebilir Şehirler” Atölyesi Çalışmasına Ev Sahibi oldu.
Tarsus’ta Gençlik Projeleri Destek Programı Ortak Projeler kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’nün yürüttüğü Genç Gelecek Merkezi (GEGEM) projesi kapsamında ikinci önemli atölyesi Tarsus Üniversitesi öğrencileri ile gerçekleşti.

Tarsus Ticaret Borsası ve Tarsus Üniversitesi iş birliği çerçevesinde, Üniversite Kampüsünde gerçekleşen Sürdürülebilir Şehirler Atölyesi etkinliğine Tarsus Üniversitesi Yerel Yönetimler, Kent Ve Çevre Politikaları Anabilim Dalı görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yaman, Tarsus Ticaret Borsasından Genel Sekreter Hasan Şanlı, Yönetici asistan Ezgi Fındık Güngör, GEGEM proje yönetmeni Samet Çelik ile ekibi ve üniversite öğrencileri katıldı.

GEGEM proje yönetmeni Samet Çelik, “GEGEM projesi kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilir Şehirler” Atölyesi ile Tarsus’ta geleceğe dair umutların planlaması bu atelye ile gerçekleştirilmiş oldu. Farklı deneyimlere, fikirlere sahip gençlerin bir araya gelerek, sürdürülebilir bir gelecek için fikir alışverişinde bulunması oldukça önemliydi. Atölyelerin gençlerimiz üzerinde olumlu bir etkisi olacağına ve onları geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlayacağına inanıyoruz.” Dedi.

Atölyede, farklı yaş gruplarından gençler bir araya gelerek, sürdürülebilir şehir modelleri kurma, büyük problem çözme ve yeni düşünme becerilerini geliştirdi.
Katılımcılara gelecek tasarımı odaklı eğitim ve atölye çalışmaları sunuldu. Sürdürülebilir yaşam alanlarında alternatif üretim modellerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve uygulanması üzerinde duruldu. Atölye sonrasında da katılımcıların ilgisini devam ettirmek için, sürdürülebilirlik yaklaşımı kazanımları değerlendirildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.